Nový Jičín si pohlídal přestřelku v zápase proti Zlínu

Nový Jičín zvládl na domácí palubovce i druhý zápas a může si z prvního hracího dne připsat plný počet bodů. I když domácí hráči v závěru zápasu mírně polevili, tak si pohlídali svůj gólový náskok z úvodu zápasu a připsali si druhé cenné vítězství.

Již od prvních minut zápasu mezi Novým Jičínem a Zlínem bylo zřejmé, kdo bude v utkání favoritem. Góly Lukáše Kaukiče, Jana Sluštíka a Ondřeje Sluštíka napověděli pětašedasáti divákům, že domácí kráčí za dalším vítězstvím. Ve druhé čtvrtině novojičinští hokejisté pokračovali v nastoleném tempu a svůj náskok ještě navýšili. Postupně se během čtyř minut trefil Robin Gebauer, Jan Sluštík, Adam Flok a Lukáš Kaukič. Za hosty zvládnul jen korigovat David Hrazdíra. Po první polovině, tak hráči odjížděli do šaten s vedením domácího týmu v poměru 7:1. Domácím v první části zachytal i brankář Fendrich, který v klíčových okamžicích vychytal stoprocentní hostující šance.

Ve druhé polovině se domácí hra mírně uklidnila a domácí hráči se soustředili spíše na udržení svého náskoku. Hosté tak dostali více prostoru na hřišti a začali být i nebezpeční. Celkem v každé čtvrtině bylo dost akcí na obou stranách, které nabídly deset gólových situací. Zajimavostí je to, že kromě hostujícího Suhrady, který dal dva góly, se o ně postaralo devět různých hráčů. Z domácích hráčů se dokázali zapsat mezi úspěšné střelce Dominik Raška, Martin Novák, Adam Flok, Daniel Plitko a Filip Palička. Za hosty pak Richard Kobylík, Erik Christov, Tomáš Pavlůsek a pak již zmíňovaný Jiří Suhrada.

Nový Jičín tak zvítězil nad jedným ze svých rivalů 12:6 a usadil se na průběžném druhém místě extraligové tabulky.

Filip Ohera (trenér IHC Nový Jičín): "Ve druhém zápase rozhodl určitě začátek utkání, kde jsme měli určitě i trochu štěstí, kde nám gólman chytil několik šancí. Určitě nám Fendrich v těch chvílích hodně pomohl a naopak z protiútoku jsme sami dali góla. Produktivita v tomto zápase jednoznačně rozhodla v náš prospěch."

Aleš Bachánek (trenér IHC Devils Zlín): "Nevyšel nám vstup do utkání, dostali jsme tam zbytečné góly. Naopaka sami jsme neproměnili nějaké šance, proto výsledek je takový, jaký je. "

04.05.2019 17:00| 1.kolo| N. Jičín | 65 diváků