Čerti zapsali první výhru! Vítězství nad Roller Stormem zařídil hattrickem Jakub Strnad

Čerti zapsali první výhru! Vítězství nad Roller Stormem zařídil hattrickem Jakub Strnad

Kladno po pěti porážkách poznalo poprvé v sezoně chuť vítězství a Roller Storm Praha porazilo výsledkem 5:3! Největší podíl na výhře měl domácí útočník Jakub Strnad, který zaznamenal hattrick, výborným výkonem se prezentovali ale také oba brankář – Martin Frolík na straně Čertů a Dominik Frodl na straně hostujícího celku.

Začátek zápasu se domácím hráčům podařil. V šesté minutě se individuálně prosadil Jakub Strnad, který přejel celé hřiště a uklidil puk za Dominika Frodla. Na konci čtvrtiny mohl Strnad dokonce navýšit, když se ocitl v úniku! Brankář Pražanů tentokrát ale vytáhl výborný zásah lapačkou a udržel rozdíl jednogólový.

Na začátku druhého dějství přišli hosté rychle s vyrovnávací brankou. Filip Novák měl dostatek času i prostoru a uklidil puk mezi Frolíkovy betony. Za chvíli vystrčil růžky znovu domácí Strnad, který ale tentokrát mířil jen nad. Změnu skóre tak obstaral až Daniel Procházka, který důrazem na brankovišti vrátil Čertům vedení. To ale nemělo dlouhého trvání. Na konci druhého dějství využil přesilovou hru Pavel Würtherle. 

A v úvodu třetí čtvrtiny se Roller Storm dokonce dostal do vedení! Miroslav Dani si poradil před brankovištěm a překonal Martina Frolíka. Dlouho se pak hrálo bez branek a až chvíli před třetí sirénou odpověděl Jiří Nekvinda. Ten dostal parádní pas od Adama Zicha a ranou z první zamířil přesně do bližšího rohu branky. 

Rozhodnout se tak muselo v závěrečném dějství. V něm se znovu přihlásil o slovo Jakub Strnad, který vypálil z otočky a procedil kotouč za Frodlova záda. Zakrátko to zkoušel Strnad znovu individuálně, tentokrát ale puk přeplachtil po jeho bekhendovém zakončení až za bránu. Nakonec se ale kapitán hokejových Rytířů přece jen hattricku dočkal! Přečíslení vzal na sebe a trefil přesně skulinku nad ramenem hostujícího brankáře. Roller Storm si vzal poté oddechový čas a zkusil hru bez brankáře, prosadit už se ale nedokázal. Naopak na ledě vzplály emoce. Po nedovolených zákrocích z obou stran se v přerušení začalo schylovat ke konfliktu, ale sudí nakonec situaci uklidnili a dohrálo se v poklidu. 

Tomáš Libovický (kapitán IHC Čerti Kladno): „Musím pochválit všechny kluky od gólmana až po posledního útočníka. Všichni jsme hráli bojovně a naplno. Snaha, kterou jsme předvedli, se nám vyplatila a díky Kubovi Strnadovi, který zazářil góly, jsme dokázali poprvé vyhrát. Doufám, že to přeneseme dál do sezony a uděláme ještě nějaké body.“

Tomáš Würtherle (trenér IHC Roller Storm Praha): „Zápas jsme si prohráli sami. Něco si řekneme, ale pak hrajeme úplný opak – nejdeme do kombinace, nebruslíme, nepodržíme jeden druhého… Dlouho nás držel gólman, ale bylo otázkou času, kdy domácí dají góly, protože jezdili ve dvou nebo ve třech úplně sami na bránu. Z naší strany to byl úplně nezvládnutý zápas.“