Obhájeno! Veteráni vezou domů titul mistrů světa

Úkol splněn, čeští inline hokejoví veteráni slaví. Ve finálovém zápase dokázali porazit nepříjemné Francouze a znovu po roce zvedli nad hlavu pohár pro světové šampiony! Finále zvládli bravurně, o čemž vypovídá výsledné skóre – 5:1.

Čeští veteráni vykročili za obhajobou loňského mistrovského triumfu pravou nohou, od samotného začátku se jevili živějším dojmem, dokázali si vypracovat větší množství šancí a za ziskem zlatých medailí si šli daleko dravěji. Když už Francie dokázala pozornou obranu překonat, narazila na brankáře Petra Hrachovinu, který ve finále předvedl úchvatný výkon. Důležitou první branku si Češi nechali na osmou minutu, kdy kvalitní práci Tomáše Langra dokonal dorážkou na brankovišti Dušan Vápeník. O čtyři minuty později bylo na české střídačce ještě veseleji, Pavel Würtherle měl na pravém kruhu dostatek času na zakončení a střelec jeho kvalit si s nabídnutou šancí poradil exkluzivně.

Poločasové vedení Česka stálo na pevných základech i po pauze, naši veteránští reprezentanti stále častěji drželi puk a v ofenzívě byli nebezpečnější. A tak se nikdo nedivil, když ve 31. minutě skóroval Dušan Vápeník podruhé. Netrvalo dlouho a zkušenosti prokázal také Tomáš Zadina, jehož zakončení na přední tyči by se vyjímalo v leckteré hokejové učebnici. Francouzi se prosadili až za stavu 4:0, snížení Zany ale českou nadvládu nenarušilo.

Do prázdné branky upravil na konečných 5:1 Tomáš Langr, po závěrečné siréně mohli Češi slavit. Tým pod vedení trenéra Martina Mecery dokázal obhájit titul mistrů světa!

Česko - Francie 5:1 (2:0)

Branky a nahrávky: 8. Vápeník (Langr), 12. P. Würtherle (Šelešovský), 31. Vápeník (Langr), 34. Zadina (Langr), 40. Langr – 36. Zana

Česko: Hrachovina – Polívka, Suhrada, Stehlík, T. Würtherle, Pospíšil, Kala, Ulrich, Kazlepka, Zadina, Vápeník, Jindrák, Šelešovský, Langr, P. Würtherle

Francie: Martin – Reigner, Guthieux, Fayault, Legallic, Brocherie, Zana, Spinetti, Immonetto, Guillon, Berruet, Puifourcade