Národní tým zakončil skupinu vysokou prohrou se Švédskem

Ve svém posledním vystoupení v základní skupině MS podlehl reprezentační výběr Švédsku vysoko 3:11. O porážce bylo prakticky rozhodnuto již po první čtvrtině, kdy Češi prohrávali 2:6. České branky vstřelili Loskot, Vozdecký a Šimo.

Češi nastoupili do svého posledního utkání v základní fázi turnaje. Po výhře nad Německem, které je ve skupině B nejslabším týmem, je čekal tentokrát protivník s ambicemi na zlato. Bohužel už první čtvrtina hodně napověděla o výsledku utkání.

Tým pod vedením trenéra Petra Hemského sice bleskově zareagoval na nepříznivý stav 0:2, když v rozmezí 12 sekund skórovali Marek Loskot s Martinem Vozdeckým. Seveřané se ale okamžitě dostali zpět do vedení a v poslední minutě první čtvrtiny vstřelili tři branky, které jim zajistily vysoký náskok 6:2.

Krátce po přestávce završil Henrik Höglund hattrick, za Čechy reagoval ve 23. minutě Michal Šimo. To byla však pohříchu poslední úterní radost naší reprezentace. Švédové ve druhé polovině utkání přidali ještě čtyři góly a český tým vyprovodili hrozivým poměrem 11:3.

Česko – Švédsko 3:11 (2:6, 1:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Loskot, 5. Vozdecký (Demel, Brož), 23. Šimo (Kameš) – 1. Axelsson (Berglund), 5. Höglund (Brolin, Nilsson), 5. Gunnarsson (Sjörén, Axelsson), 11. Sjörén (Berglund, Gunnarsson), 12. Nilsson (Brolin, Luukkonen), 12. Höglund (Luukkonen, Nilsson), 15. Höglund (Luukkonen, Brolin), 29. Höglund (Luukkonen, Warg), 36. Sterner (Sjörén, Axelsson), 38. Olsson (Thorell), 42. Nilsson (Brolin, Höglund).
Rozhodčí: Ansorg (GER), Gindl (AUT). Vyloučení: 3:3, navíc Axelsson (SWE) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 90. Střely na branku: 13:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:7, 3:7, 3:11.

Česko: Handl (13. Brabec) – Brož, Demel, Vozdecký, Čuřík – Kameš, Šebek, Tenkrát, Besser – Šimo, Strýček, Loskot, Kafka – Moučka.

Švédsko: Ollikainen (25. Karlsson) – Gunnarsson, Sjörén, Axelsson, Berglund – Brolin, Luukkonen, Nilsson, Höglund – Warg, Erkgards, Thorell, Olsson – Sterner.