První liga má odehrána další utkání

V neděli měla první liga na programu další nálož zápasů. Konkrétně se hrálo v divizích střed a západ, hráči divize východ si mohli o prvním květnovém víkendu odpočinout.

Divize střed:

V divizi střed se odehrálo hned pět zápasů, které viděli diváci v Lomnici nad Popelkou, Nové Pace a Chrudimi. Domácí celek Lomnice se v nedělní odpoledne střetl s Dynamem Pardubice a Spartakem Polička. Domácí ovšem mnoho důvodů ke spokojenosti neměli, z obou utkání vyšli naprázdno a po prohrách 5:7, respektive 7:11 mají i nadále na svém kontě jen tři body.

Pardubické Dynamo na své vítězství naopak dokázalo navázat i ve svém druhém střetnutí, které odehrálo v Nové Pace. Pardubičtí si po suverénním výhře 11:4 připsali další tři body a posunuli se na třetí místo tabulky. Do Nové Paky se přesunulo i mužstvo Poličky, které bylo taktéž i napodruhé úspěšné. Poličští inline hokejisté si sice tentokrát nezastříleli tolik, jako v Lomnici, přesto však Novou Paku udolali a po výsledku 6:5 brali plný bodový zisk. Polička se tak osamostatnila na čele tabulky divize střed, nutno však dodat, že Spartak má na kontě nejvíc odehraných zápasů ze všech týmů.

Poslední zápas odehráli chrudimští Eagles v domácím prostředí proti Úhřeticím. Stovka diváků se rozhodně nenudila, v Chrudimi bylo k vidění hned devatenáct branek. Šťastnějším týmem byli nakonec domácí, jenž zvítězili 12:7 a udrželi si druhou příčku.

Tabulce produktivity zatím vévodí pardubický Jaroslav Moučka (10+11). Ten se činil i o víkendu, když si v prvním utkání připsal dvě branky a hned pět asistencí, ve druhém zápase to pak bylo přesně naopak, Moučka se totiž pětkrát prosadil sám a dvakrát na gól přihrál.

Divize západ:

V západní divizi byly na programu čtyři utkání, hned polovina z nich však byla odložena, k vidění tak byly dva duely v Písku, kde se domácí celek utkal s týmy Jsmeinline a B týmem Roller Stormu. V prvně zmíněném utkání domácí Písek vždy odskočil soupeři o jednu nebo dvě branky, Jsmeinline pak dokázal držet se soupeřem krok, do vedení se ovšem po celý zápas nedostal. V závěru zápasu Písek definitivně odskočil soupeři na rozdíl 7:5 a vítězství si již udržel.

Ve druhém zápase už ale domácí celek úspěšný nebyl. Proti Roller Stormu B to bylo opět utkání hodně bohaté na branky a Písek po třetí čtvrtině vedl dokonce 5:3, Roller Storm ovšem v poslední části hry zápas třemi góly otočil a Písečtí mohli být jedině rádi, že díky Dlouhého brance minutu a půl před koncem dotáhli zápas alespoň do prodloužení. V tom branka nepadla, a tak musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, po nichž se díky vítězné trefě Würtherleho přece jen radoval ze dvou bodů pražský celek.

Tabulce produktivity zatím vévodí písecký útočník Lukáš Bednařík (3+8), jenž si o víkendu připsal jednu branku a hned šest asistencí. V patách mu je Pavel Würtherle z Roller Stormu (3+7), jenž má navíc odehrán o zápas méně.