Češi vstoupili do mistrovství světa veteránů vítězně, na úvod rozstříleli Nový Zéland

Nový Jičín – Čeští reprezentanti vstoupili do mistrovství světa kategorie veteránů vítězně. V zápase proti Novému Zélandu si s chutí zastříleli a s přehledem utkání zvládli a dotáhli do vítězného konce.

Již od úvodních minut prvního utkání českých veteránů bylo zřejmé, že v zápase proti Novému Zélandu nebudou mít sebemenší problém. Češi vstupovali do utkání jako favorité a to potvrdili během čtyřiceti minut dokonale. V prvních minutách se sice trápili v koncovce, ale po úvodní brance z hokejky Romana Kaly v osmé minutě se dostali do herní pohody a zápas si dokonale užili.

Na další branky si slušně zaplněný zimní stadión v Novém Jičíně musel počkat do druhé části úvodního poločasu, kdy se během tří minut prosadili postupně Martin DuchekPetr Polívka a Tomáš Langr. To ale ještě nebylo vše, v závěru ještě dvěma góly Jiřího Suhrady a Ivo Jindrákačeští reprezentanti završili první dvacetiminutovku vedením 6:0.

Druhá část začala tam, kde ta první skončila. Čeští hráči drželi puk na svých hokejkách a soupeře prakticky do nějaké větší šance nepustili. Soupeř navíc českým reprezentantům hodně pomohl, neboť se nechal v úvodu dvakrát zbytečně vyloučit a to dokázali naši reprezentanti góly Tomáše Langra a Jindřicha Vacka potrestat.

Do konce zápasu se skóre zápasu ještě šestkrát změnilo a to zásluhou Martina Mecery, dvou gólů Tomáše ZdinyTomáše KazlepkyRomana Kaly a Tomáše Langra. Čeští hráči utkání zvládli, zvítězili 14:0 a připsali si do tabulky první dva body.

14.05.2018 10:30| 1.kolo| Nový Jičín| 50 diváků