Češi poprvé inkasovali. Francii přesto zdolali a do čtvrtfinále jdou z první pozice

Přerov – Ani ve třetím utkání v základní skupině A český tým na šampionátu Masters nezaváhal. Francie byla sice o poznání těžším sokem než Slovinsko s Austrálií. Češi přesto zvítězili 6:2 a do čtvrtfinále míří z prvního místa.

První branku si český tým nachystal na přesilovku. Vozdecký rychle posunul kotouč doprava na Lubomíra Korhoně, který s pomocí břevna prostřelil brankáře Martina. V 18. minutě vybojoval Plášek kotouč před francouzskou klecí, předal ho k levé tyči na Martina Vozdeckého a ten uklízel do sítě.

Zkraje druhé části vedli Češi už 3:0. Defrance sám proti Pavlíčkovi bekhendem neuspěl, na druhé straně v podobné situaci nezaváhal český kapitán Ronald Schubert. Martina překonal razantní střelou do horní části branky. Ve 26. minutě český tým poprvé na turnaji inkasoval. Dvojnásobnou přesilovku využil zblízka Julien Clisson.

Za zhruba minutu znovu udeřily české barvy. Lubomír Korhoň ve vlastním oslabení poslal kotouč do vzdálenější šibenice. Pěknou a gólovou akci předvedl také Marek Vorel, který z levé strany projel francouzskou obranou a pak zavěsil pod horní tyč. Poslední branku Česka měl po nápadité nahrávce od Hanáka na svědomí Pavel Würtherle. Francouzi ještě zásluhou Edouarda Clissona kosmeticky upravili skóre, Češi porazili Francii 6:2.

Česko – Francie 6:2 (2:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 11. Korhoň (Vozdecký), 18. Vozdecký (Plášek), 22. Schubert, 27. Korhoň, 31. Vorel, 36. Würtherle (Hanák) – 26. J. Clisson (Thomas), 39. E. Clisson (J. Clisson). Rozhodčí: Jílek (CZE), Lepich (GER). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.

16.05.2018 18:00| 3.kolo| Přerov| 428 diváků