Sedmý a osmý hrací den řečí čísel

Stilmat extraliga inline hokeje pokračovala o víkendu sedmým a osmým hracím dnem, na obou koncích tabulky soutěže se nic nezměnilo, lídrem produktivity je nadále Petr Kafka.

Extraliga byla o víkendu ochuzena o pražské derby, které bylo odloženo, Prague Rats ale navýšili v tabulce náskok na svého rivala na sedm bodů, mají tak jistou první pozici. V souboji o druhou příčku uspěl Roller Storm proti Novému Jičínu. Nejvíce branek padalo o víkendu až v posledním utkání Brna proti Hradci Králové, celek hostí ovládl přestelku poměrem 7:10. O přímý postup do čtvrtfinále se bude bojovat až do posledního hracího dne, naopak stále bez bodu zůstávají Boskovice.

Na čele tabulky produktivity stále zůstává trio hráčů Prague Rats, a to v pořadí Petr Kafka – Tomáš Rubeš – Petr Šinágl. Petr Kafka vede bodování o třináct bodů, prvenství, které však sám nijak speciálně nevnímá, tak nejspíše uhájí až do konce základní části.

O pozici brankáře s nejlepším průměrem inkasovaných branek za zápas se perou dva gólmani a boj je to nyní velice těsný. Brankář vedoucího celku soutěže, Martin Michajlov, má totiž průměr přesně čtyři inkasované branky na zápas. A jen o jednu setinu hůře je na tom René Fendrich z Nového Jičína, jenž sice inkasoval o dva góly méně, ale má zároveň o jeden odchytaný duel méně.

V soutěži slušnosti si pohoršili Čerti Kladno, kteří se propadli z prvního místa na druhou pozici. Přeskočili je Prague Rats, kteří byli již po minulém víkendu jen těsně za nimi a nyní svá čísla ještě vylepšili, mají průměr 2,25 trestných minut za zápas. Naopak nejvíce trestných minut posbíraly Černošice, titul nejhůře bránícího týmu oslabení patří s jedenácti inkasovanými brankami Zlínu. Ten je společně s Roller Stormem týmem s nejvíce využitými přesilovými hrami, a to osmi.

26.05.201812:007HC BoskoviceIHC Devils Zlín5:9
26.05.201812:007Mission Roller BrnoIHC Uherský Brod 8:6
26.05.201815:007IHC Čerti KladnoILHK Hradec Králové5:7
26.05.201816:007IHC Roller Storm PrahaIHC Night Birds Přerov4:12
26.05.201816:007HC BoskoviceIHC Uherský Brod 5:11
26.05.201816:007Mission Roller BrnoIHC Devils Zlín11:4
26.05.201816:007SK ČernošiceIHC Nový Jičín3:13
26.05.201818:007IHC Prague RatsIHC Night Birds Přerov9:4