České týmy zakončily spanilou jízdu na ME v Lyonu ziskem zlatých medailí

Češi prošli Mistrovství Evropy bez porážky, a to jak v kategorii do šestnácti let, tak v kategorii do osmnácti let. Osmnáctiletí čeští reprezentanti tak obhájili zlaté medaile z minulého šampionátu.

Jako první šli boje o zlato čeští hráči do šestnácti let, kteří po třech minutách hry otevřeli skóre přesnou trefou Andreje Adamce. O minutu později přidal druhou branku Jakub Altrichter a Česko se prosadilo i v oslabení po zakončení Lukáše Chudila. Další gól vstřelil Samuel Chrenka, Itálie však odpověděla využitou početní výhodou. Ani to nebylo v první části duelu vše, svou přesnou ranou poslal kotouč do sítě Matěj Strnádel. Po gólu Itálie se šlo do kabin za stavu 5:2. Ve druhé části se na další branku čekalo až do 29. minuty, kdy se prosadil Stanislav Svozil. Na rozdíl pěti branek navyšoval Andrej Adamec, v závěru ještě Itálie korigovala stav na konečných 7:3 pro Česko.

08.07.201810:40o 3. místoŠvédskoVelká Británie3:4
08.07.201814:10FináleČeská republikaItálie7:3

Jako druzí v pořadí šli do boje o zlato hráči do osmnácti let, kteří předvedli ještě dominantnější výkon proti Itálii než jejich mladší kolegové. Na první gól, který vstřelil Tomáš Hanák se čekalo sice až do 9. minuty, Češi však postupně svůj náskok navyšovali. V první části se trefili ještě tři hráči, a to Daniel Čech, Petr Hašek a Štěpán Turek. Ve druhé periodě padl stejný počet jako v té první, své druhé přesné trefy si do statistik zapsali Daniel Čech se Štěpánem Turkem. Z gólu ve finále se mohl radovat také Dominik Luža společně s Danielem Indrákem.

08.07.201809:10o 5. místoŠvýcarskoVelká Británie4:1
08.07.201812:10o 3. místoFrancieŠvédsko2:1
08.07.201815:40FináleČeská republikaItálie8:0