Archiv článků

Junioři si pohodlně došli k prvnímu vítězství na šampionátu

sobota 14.07.2018, 17:19
Úvodní zápas se českému juniorskému týmu velmi vydařil. Proti Švédům, kteří i v malém počtu předvedli řadu povedených šancí, se ukázali ve velmi dobrém světle. Za záda švédského gólmana postupně padla pětice gólových tref. Další množství šancí brankář Grandberg zastavil. Na opačné straně měl i Daniel Huf spoustu práce, přesto dokázal udržet svou první nulu na inlinehokejových šampionátech. Další zápas mají Češi na programu již zítra, od osmnácti hodin se utkají s nevyzpytatelnými Švýcary.

Reprezentace juniorů a žen jsou připraveny na start MS

pátek 13.07.2018, 16:10
Světový šampionát se po dvou letech znovu uskuteční v italských městech Asiago a Roana. České týmy se vrací do známého prostředí, zakotvily totiž ve stejném hotelu jako v roce 2016. Nejprve do turnaje vstoupí junioři, kteří začnou zápasem v 15:00 se Švédskem. Ženská reprezentace se od 18:20 utká s domácí Itálií. Oba týmy se již seznámily s hřišti, na kterých bude mistrovství odehráno. Juniorský tým má za sebou trénink v Roaně, zatímco ženský tým v Asiagu. Před utkáním ženské reprezentace bude celý šampionát slavnostně zahájen. Své dojmy z prvních tréninků poskytli trenéři obou reprezentačních celků - Pavel Würtherle za juniorský tým a Mikael Pančák za tým žen.

Nominace juniorské reprezentace pro MS v Itálii

úterý 10.07.2018, 13:23
V roce 2016 slavili čeští junioři titul mistrů světa na šampionátu v Asiagu a Roaně, letos se MS znovu odehraje ve známém prostředí. V nominaci trenérů Pavla Würtherleho a Ladislava Vlčka najdeme i několik hráčů se zkušenostmi z předchozích světových i evropských šampionátu. Brankář Daniel Huf byl před dvěma lety výraznou oporou a přispěl ke zlatu, v roce 2017 navíc se seniorskou reprezentací získal bronz na MS IIHF. Zkušenosti z loňského MS v Číně má Jan Kvapil a Jan Marek. Junioři se v základní skupině utkají se Švédskem, Švýcarskem nebo s obhájci posledního zlata z Francie.

Nominace ženské reprezentace pro MS v Itálii

úterý 10.07.2018, 11:36
Po dvou letech se světový šampionát vrací do Itálie, kde se odehraje v tradičním prostředí Asiaga a Roany. Česká reprezentace odcestuje s pozměněným kádrem, do kterého se po absenci vrací i některé z opor. Výběr trenéra Mikaela Pančáka tak jistě bude chtít bojovat znovu o medaile, které týmu dvakrát těsně unikly. Už v základní skupině česká děvčata prověří obhájkyně z posledního MS v Číně, tým USA a taky nevyzpytatelné domácí Italky, pro které to bude repríza loňského čtvrtfinále, jenž vyšlo lépe Česku.

České týmy zakončily spanilou jízdu na ME v Lyonu ziskem zlatých medailí

neděle 08.07.2018, 17:39
Češi prošli Mistrovství Evropy bez porážky, a to jak v kategorii do šestnácti let, tak v kategorii do osmnácti let. Osmnáctiletí čeští reprezentanti tak obhájili zlaté medaile z minulého šampionátu.

Češi si na ME připsali další výhry a bez porážky jdou do finále

sobota 07.07.2018, 22:58
Ani poslední hrací den základních skupin na Mistrovství Evropy ve francouzském Lyonu čeští inline hokejisté nezaváhali. Hráči do šestnácti let porazili Itálii, hráči do osmnácti let Švýcarsko. Obě dvě mužstva skončila v tabulce skupiny na první pozici a postupují do finále.

Češi na ME pokračovali i ve druhém dni ve vítězném tažení

pátek 06.07.2018, 23:01
České reprezentace úspěšně zvládli i druhý hrací den na Mistrovství Evropy ve francouzském Lyonu. Reprezentace do osmnácti let si v pátek nejprve poradila 5:1 se Švédskem, v souboji dvou finalistů z minulého šampionátu porazila Itálii 3:2. I české hráče do šestnácti let čekaly dva duely, nejprve porazili s čistým kontem Velkou Británii a následně rozstříleli Belgii.

České týmy vstoupily do ME úspěšně

čtvrtek 05.07.2018, 22:40
Reprezentace do osmnácti let odehrála v Lyonu v úvodním dni Mistrovství Evropy dva duely, z obou odešla vítězně. České reprezentanty do šestnácti let čekal ve čtvrtek pouze jeden zápas, ten jasně ovládla.

Reprezentace U18 a U16 začínají ve čtvrtek ME v Lyonu

středa 04.07.2018, 19:19
Po konci klubové sezony nastává hned první velká reprezentační akce pro mládežníky. Již ve čtvrtek 5. července totiž začíná ve francouzském Lyonu Mistrovství Evropy v inline hokeji hráčů do osmnácti a šestnácti let.

Statistické ohlednutí za sezonou 2018

pátek 29.06.2018, 10:56
Všechny soutěže inline hokeje pořádané Českou asociací inline hokeje ročníku 2018 jsou u konce, nyní už jsou na programu pouze reprezentační akce.

Prezident ČAILH Tomáš Würtherle hodnotil sezonu 2018

středa 27.06.2018, 21:21
Tomáš Würtherle byl o minulém víkendu přítomen v Hradci Králové, kde se konalo Final Four Stilmat extraligy a zároveň Final Six 1. ligy mužů. Při této příležitosti se ve videorozhovoru ohlédl za sezonou 2018, které ještě bude pokračovat reprezentačními akcemi.

Předvedli jsme týmový výkon, těšilo zlínského Málka. Přerovský Svozil litoval inkasovaných gólů

středa 27.06.2018, 07:05
Přerov – Na jedné straně zklamání, na druhé radost. Z finále mladších žáků na mistrovství republiky mohl vyjít vítězně jen jeden tým. Čtyři branky v síti přerovského Brady rozhodly o tom, že se jím stal Zlín. Ke zlatu Devils výbornými zákroky pomohl i brankář Tomáš Málek. Po zápase neskrýval své nadšení, naopak na Davidu Svozilovi z týmu Night Birds z východní Hané bylo znát pochopitelné rozčarování.

Dominik Luža a Stanislav Svozil hodnotí finále MČR starších žáků

úterý 26.06.2018, 16:49
Zlín dokázal ve finále kategorie starších žáků na Mistrovství České republiky otočit utkání proti domácímu Přerovu a slaví tak mistrovský titul. Hattrick vstřelil zlínský útočník Dominik Luža, zároveň také autor vítězné branky v poslední minutě utkání. Na svůj výkon ale po utkání moc nemyslel: „Hlavně, že jsme vyhráli, to je nejdůležitější,“ řekl střelec, který se ještě trefil v poslední sekundě do prázdné branky. Za poražený Přerov hodnotil utkání Stanislav Svozil, střelec dvou gólů ve finále: „Myslím si, že jsme mohli vyhrát, hráli jsme lépe než Zlín. Ale vyhrál Zlín, takže jim gratuluji.“

Adéla Špovalivová a Samuel Kopecký hodnotí finále přípravek na MČR

úterý 26.06.2018, 15:48
Kladno zvítězilo ve finále Mistrovství České republiky 9:2 nad týmem Úhřetic, přičemž hattrickem se na tomto vítězství podílela také Adéla Šapovalivová. „Myslím, že dobrý,“ hodnotila skromně svůj výkon Adéla. Samuel Kopecký a jeho Úhřetice nakonec berou stříbrné medaile, ale i ty bere Samuel, který vstřelil obě branky svého mužstva, jako úspěch. „V inlinu to řadím celkem vysoko, protože je to můj první rok.“

Hodnocení zápasu o zlato 1. ligy pohledem čtveřice hráčů Písku a Pavla Würtherleho

pondělí 25.06.2018, 20:16
Finálový souboj 1. ligy nabídl zajímavou podívanou, Roller Storm B rozhodl o své výhře po obratu ve čtvrté čtvrtině. Písek se své premiérové sezoně vybojoval stříbrné medaile, pozápasového hodnocení se ujala hned čtveřice hráčů. Za vítězný Roller Storm B hodnotil ve videorozhovoru duel a sezonu Pavel Würtherle.