Mistrovství světa - muži FIRS

Články

Do boje o třetí zlato! Čeští hokejisté startují MS zápasem s Francií

úterý 16.06.2015, 05:47
Junioři i ženy už to v Rosariu zvládli, teď je řada na mužské reprezentaci! Seniorský tým vybojoval medaili na posledních deseti šampionátech, bez cenného kovu by hodně nerad odjížděl i z Argentiny. Češi dnes otevírají turnaj bitvou proti Francii, která startuje ve 20:40 SELČ. Jejich dalšími soupeři ve skupině budou Lotyšsko a Švýcarsko.

Mužský turnaj v Argentině se blíží. S jakým týmem Češi na MS přiletí?

pátek 12.06.2015, 17:02
Zatímco v sobotu vyvrcholí v Rosariu turnaje juniorů a žen, v úterý vyjede k prvnímu zápasu česká reprezentace mužů. Ve skupině ji čekají postupně Francie, Lotyšsko a Švýcarsko. Z pozice trenéra povede národní tým Martin Tvrzník, který se bude spoléhat na zkušené inline hokejisty, ale i mladé tváře, jež okusí chuť prvního seniorského mistrovství světa.

Naše cíle musí být jen ty nejvyšší, říká generální manažer Martin Mecera

středa 16.07.2014, 20:03
Nejen u hráčů brzy přešlo zklamání z finálového výsledku v radost ze stříbrné medaile. Čeští inline hokejisté urvali na šampionátu FIRS desátý cenný kov v řadě, což jenom zdůrazňuje jejich postavení jako velmoce na světové scéně. A jak zdůrazňuje generální manažer reprezentace Martin Mecera, v dalších letech by hůř nemělo být. Národní tým se totiž chlubí jak zkušenou gardou, tak i mimořádně silnou střední a nastupující generací.

Smolař turnaje Michal Šimo: Hráli jsme výborně jako tým

úterý 15.07.2014, 16:09
Kdyby se uděloval titul největšího smolaře mistrovství světa v Toulouse, jednoznačně by připadl české šestadvacítce. Michal Šimo byl víc než platným článkem první formace, se svými spoluhráči zaměstnával obrany soupeřů prakticky v každém střídání. Z obrovského množství šancí se mu ale podařilo vstřelit jeden jediný gól.

Odvézt placku je vždycky super, ví gólman vicemistrů Daniel Brabec

pondělí 14.07.2014, 10:57
Brankář Daniel Brabec byl důležitou postavou českého týmu, který až do semifinále šlapal jako švýcarské hodinky. Až v posledním zápase se svými spoluhráči narazil. Brzy po finále a závěrečném ceremoniálu ale zklamání národního výběru přecházelo v radost z úspěchu, kterým střbrná medaile rozhodně je.