První body pro Hořovice! Na Nikolajce přehrály Roller Storm

Sobotní dopoledne přineslo první vítězství pro celek Cvočkařů, kteří díky skvělému vstupu do utkání na zimním stadionu Nikolajka poměrem 8:4 porazili celek IHC Roller Storm Praha.

Na první branku se nemuselo dlouho čekat. Již zkraje utkání se po třech minutách prosadil David Jindra, který dovršil rychlou sehrávku - 1:0. O necelé dvě minuty později se domácí radovali znova, když Daniel Čech individuální koncovkou překonar brankáře soupeře - 2:0. Gólově naladěné Hořovice přidaly krátce nato třetí branku. O tu se po dvaceti vteřinách po vhazování zasloužil Lukáš Novák, jenž sklepl přihrávku Davida Jindry - 3:0. Nevyhovující vývoj utkání v tatéž minutě zkorigoval Šimon Slavíček po křižné přihrávce Filipa Bílka - 3:1. Další odpověď ale měli opět domácí hokejisté, který po trefě Artema Hrabovetskyiho odskočili zpět na třibrankové vedení - 4:1. V polovině první periody došlo k vzájemnému vyloučení a oba celky hráli ve třech. Více místa pravděpodobně vyhovovalo hostům, kteří se po trefách Matěje Gardoně - 4:2 a Šimona Slavíčka přiblížili na jednobrankový rozdíl - 4:3. Hra nabrala rychlý spád a oba týmy si vytvářely střelecké příležitosti. Z jedné z nich se prosadil po rychlé protiakci dvougólový Artem Hrabovetskyi - 5:3. Konečně slovo měli v první třetině hosté, který dvaatřicet vteřtin před koncem využili nekrytého Matěje Strnádka, který z těsné blízkosti překonal brankáře Hořovic - 5:4.

Třetí část patřila už domácímu celku. Ten dokázal navýšit vedení po přesné koncovce Daniela Čecha a zajistil si již slibné vedení pro zisk prvních bodů - 6:4. Roller Storm ještě zariskovali při hře bez brankáře, ale to Hořovice potrestaly nejprve trefou Lukáše Nováka - 7:4 a záhy koncovkou Dominika Štíbra, který udělal gólovou tečku v tomto utkání - 8:4.

27.05.2023 11:00| 4.kolo| Nikolajka| 40 diváků