Archiv článků

České reprezentantky v ledním hokeji postupují na OH! Jsme pyšní na naše obojživelnice, hlásí trenér ženské reprezentace

pondělí 15.11.2021, 17:00
Poprvé v historii se česká reprezentace žen v ledním hokeji zúčastní olympijských her. Češky ovládly kvalifikační turnaj v Chomutově, když postupně porazily Norsko, Polsko a Maďarsko. Důležitou součástí týmu je i několik hráček, které reprezentují Česko také v inline hokeji. Za realizační tým ženské inline hokejové reprezentace gratuluje trenér Mikael Pančák.

Češi si zajistili účast na Světových hrách 2022! Cílem je obhajoba, říká prezident ČAIH

čtvrtek 07.10.2021, 19:15
Americký Birmingham v roce 2022 uspořádá Světové hry a Češi budou obhajovat poslední zlato z roku 2017, které vybojovali v Polsku. Zároveň se představí jako úřadující světoví šampioni. Účast si česká reprezentace zajistila dle pozice světového žebříčku, kterému vévodí z první pozice. Světové hry se uskuteční od 7. do 17. července. Turnaj v inline hokeji začne o den později a finále je naplánováno na 12. července.

Souhrn mistrovství světa 2021

úterý 21.09.2021, 08:00
Češi ovládli na mistrovství světa v Roccaraso nejen celkové pořadí. Obsadili také nejvyšší příčky v kanadském bodování hráčů. Nejlepším brankářem celého šampionátu byl vyhlášen Daniel Brabec.

Češi se těší ze zlata, co řekli po finále?

neděle 19.09.2021, 22:45
Kapitán Pavel Strýček opět dotáhl český tým až na vrchol. Zkušený obránce s téměř dvěmi sty odehranými reprezentačními zápasy na mistrovství světa a taky trenér Martin Mecera spolu s generálním manažerem Tomášem Würtherlem hodnotili jak finálový duel s Kanadou, tak i celý šampionát, který Češi završili ziskem zlatých medailí.

Zase zlatí! Češi ve finále rozstříleli Kanadu a opět jsou na světovém trůnu

neděle 19.09.2021, 19:43
Český tým ve finále dokončil jízdu za zlatem. V boji o nejcennější kov se Čechům postavila Kanada, která ale nedokázala dlouho vzdorovat. Po dvaceti minutách vedli Češi 2:0, ale soupeři už se nepovedlo vrátit do zápasu a po vysokém výsledku 7:0 nakonec Kanaďanům patří stříbro. Češi bez porážky ovládli mistrovství světa 2021!

Itálii jsme přejeli, říká Loskot. Vyhraje odolnější, upozorňuje trenér Mecera

neděle 19.09.2021, 10:00
Do finále se Češi dostali po vítězství 6:2 nad domácí Itálií a nyní je čeká boj o zlato s Kanadou. O semifinálovém boji hovořil Marek Loskot a trenér Martin Mecera.

Vzhůru do finále! Vypjatá bitva s domácí Itálií pro české barvy

sobota 18.09.2021, 22:30
V úvodu Češi zaskočili Itálii a nepustili soupeře do vedení. Ač Itálie dvakrát dokázala srovnat, český tým dvěma slepenými brankami překazil další snahy soupeře a po výsledku 6:2 směřuje do finále! V boji o zlato se jako soupeř postaví Kanada, která rovněž hledá přemožitele.

Průběh jako v Barceloně, shodují se aktéři čtvrtfinále. Jedeme pro zlato a soupeře si nemůžeme vybírat, říká Tomáš Würtherle

sobota 18.09.2021, 09:30
Průběh čtvrtfinále se Slovenskem se podobal tomu, které se odehrálo v roce 2019 v Barceloně. Vyrovnaná první polovina a jednobrankové vedení českého týmu, druhá polovina už v české režii. S tím souhlasí jak hráči Daniel Brabec a Jakub Cik, tak i generální manažer Tomáš Würtherle, kteří už vyhlíží také semifinále s Itálií.

Přes Slovensko k bojům o medaile! Češi zvládli čtvrtfinále a jdou na Itálii

pátek 17.09.2021, 23:15
Pevná slovenská obrana a trpělivá hra mohla trápit český tým, ale v první polovině přišla první branka. Ta nalomila Slováky, kteří neměli mnoho prostoru ke srovnání a docházející síly soupeře nabídly Čechům další šance. Těch se Češi zhostili, jak bylo třeba a po výsledku 5:0 se radují z postupu do semifinále. Dalším vyzyvatelem bude domácí Itálie.

Ve čtvrtfinále nás nečeká nic lehkého, ví Šebek. Španělsko přišlo se stejnou taktikou, říká trenér Mecera

pátek 17.09.2021, 09:00
Utkání se Španělskem rozhodovalo až prodloužení, které určilo nejen vítěze zápasu, ale i celé skupiny. To rozsekl svým gólem Patrik Šebek a spolu s trenérem Martinem Mecerou měli co hodnotit.

Napínavá bitva, ale se šťastným koncem! Česko porazilo Španělsko v prodloužení

čtvrtek 16.09.2021, 19:15
Trpělivá hra, ale i spousta šancí a drama až do poslední vteřiny. Češi sice otevřeli ve druhé polovině skóre, ale v poslední minutě druhé poloviny se Španělsku podařilo v prodloužení a při hře bez brankáře srovnat a dotáhnout zápas do prodloužení. Jenže netrvalo dlouho a Patrik Šebek rozhodl o výhře českého týmu, který si výsledkem zařídil první místo ve skupině A.

Šli jsme po nich hned od začátku, prozradil Bernad. Musíme si dát pozor na rychlost Španělů, nabádá Jakub Novák

čtvrtek 16.09.2021, 09:30
Po dvou zápasech stoprocentní. Taková je bilance českého týmu, který druhý zápas se Švýcarskem ozdobil produktivitou a také osmi brankami. Na závěr skupiny A se o první místo Češi utkají s nebezpečným Španělskem, o kterém se zmínili Jakub Bernad a Jakub Novák.

Osm branek Švýcarsku. Češi si výhrou zajistili postup!

středa 15.09.2021, 19:15
Bleskový úvod a gólová smršť. Švýcarsko nezvládlo vstup do zápasu a brzy inkasovali, čímž Češi získali klid na hokejkách. Soupeř byl ale nebezpečnější a ve druhé polovině se pouštěl do gólových dostihů, které ale ovládl český tým, který si po výhře 8:3 zařídil postup, aby si to o první místo ve skupině A mohl rozdal se Španělskem.

Sehráváme se, ale výhra se počítá, říká Fiala. Školoud si debut osladil brankou

středa 15.09.2021, 08:30
Po první výhře na mistrovství světa 2021 nad Kolumbií viděl útočník Martin Fiala, který přispěl gólem a nahrávkou ještě rezervy. Jedním z nováčků v týmu je další útočník Petr Školoud, který se zařadil do přesilovkového komanda a jeho premiérovy start v národním týmu ještě stihl vylepšit vstřelenou brankou, která přispěla k vítězství 4:0!

Češi rozhodli o vítězství s Kolumbií v první polovině a mají za sebou úspěšný vstup do šampionátu

úterý 14.09.2021, 18:44
Ideální začátek turnaje. První body Češi vytěžili ze zápasu s Kolumbií, když zvítězili 4:0. Výhra se zrodila už v první polovině, ve které si vypracovali tříbrankové vedení, aby kontrolovali další průběh utkání a přidali další branku. Čechům pomohly také přesilové hry, ze kterých se jim dvakrát povedlo prosadit.