Mistrovství evropy - U18

Skupina/Fáze
ME U18 2021ZápasyTabulkyStatistiky
ME U18 2021 - o umístěníZápasy
ME U18 2021 - play offZápasy

Články

Je to pro nás velký úspěch, shodují se David Svozil s Jakubem Trnkou

pondělí 02.08.2021, 06:42
Chtěli-li dorostenci zvednout opět pohár pro vítěze mistrovství Evropy zvednout nad hlavu, pak museli zvládnout nedělní finále s Itálií. Už po prvních 20 minutách nebylo pochyb o tom, že se Češi do kroniky vítězů zapíší potřetí v řadě. V poločase to bylo již 3:0 a konečný výsledek 5:2 zavdal důvod Čechům pořádně zisk mistrovského titulu oslavit. Taktéž se to ukázalo při rozhovorech, ve kterých byli zpovídáni kapitán David Svozil a brankář Jakub Trnka.

Štěpán Kundrík hodnotí prohru se Švýcarskem

sobota 31.07.2021, 08:31
Po prohře 3:4 se Švýcarskem již nemají junioři postup na svých holích. V sobotních 13:30 navíc již budou vědět, jak dopadl zápas Švýcarska s Itálií, ve kterém musí bezpodmínečně domácí země vyhrát. Na juniorech pak v tom případě bude nutnost srazit Slovensko za tři body, aby postoupili do vyřazovacích bojů ze čtvrtého místa. Proti Švýcarsku odchytal svoje první utkání gólman Štěpán Kundrík. „Dozvěděl jsem se to večer předtím,“ říká novopacký brankář.

Junioři nezískali v druhém hracím dni ani bod a postup nemají ve svých rukách

pátek 30.07.2021, 23:24
Výsledkově si druhý hrací den v Effretikonu představovali čeští junioři lépe. Proti Francii a Švýcarsku ale nezískali ani bod, čímž klesli v tabulce na páté místo a o postupu se rozhodne až v sobotu. Češi jej však nemají ve svých rukách a musí spoléhat taktéž na pomoc Švýcarska.

Bylo to odmakané, chybělo nám jenom pomyslné štěstíčko, mrzelo Matyáše Macase

pátek 30.07.2021, 17:47
Junioři v druhém dni zahajovali svůj dvojboj po obědě s Francií. Matyáš Macas sice dokázal srovnat na 1:1, jenže to bylo z české strany vše. Další dvě branky v utkání totiž padly do sítě české, a tak z toho byla prohra 1:3. O postup budou muset junioři zabojovat v druhém pátečním zápase, který svedou s domácím Švýcarskem. „Doufám, že se střelecky v dalších zápasech chytneme a bude nám to tam padat,“ hlásí Macas.

Do budoucích zápasů nám výhra nad Italy pomůže, říká Lukáš Plos

čtvrtek 29.07.2021, 22:51
Druhý zápas na šampionátu již junioři zvládli vítězně. Proti Itálii to ale nebylo vůbec jednoduché, a to i kvůli bouřlivé atmosféře, která během zápasu panovala. Češi vždy byli o gól napřed, Italové se ale dokázali dotáhnout a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. Nemuselo však k tomu dojít, neboť v hektickém závěru dosáhli junioři branky, která ale nebyla kvůli úmyslnému posunutí uznána. „Neuznaná branka nás psychicky dostala hodně dolů,“ říká kapitán juniorky. Poslechněte si jeho hodnocení zápasu!