Hradec zvládl druhý zápas, porazil Storm a je druhý

Hradečtí hokejisté zvládli i své druhé sobotní utkání, ve kterém narazili na Storm. O svém vítězství rozhodli hned v prvním poločese, který ovlidli 4:0. Celkově pak zvítězili 7:3. Hradec vítězstvím poskočil na druhou pozici, musí ale čekat jak dopadne poslední zápas dne mezi Stormem a Rats.

Podobně jako v dopoledním utkání, tak i krátce po poledni patřil vstup do zápasu hradeckému celku. Už ve druhé minutě otevřel skóre z přesilové hry kapitán hostů Aleš Půlpán po pasech Kuťáka a Čápa. Hradec byl lepším týmem i nadále. V šesté minutě se znovu trefil kapitán Půlpán a o minutu později zvyšoval na náskok tří branek Zdeněk Čáp. Poločas hrůzy pro domácí Roller Storm ještě před pauzou završil brankou Šimon Marha, asistovali mu Aleš Půlpán a Filip Hronek.

Kuťákův tým kraloval na hrací ploše i po změně stran. Přesně po třech minutách hry se totiž trefil podruhé v utkání Šimon Marha a v 31. minutě zvýšil vedení svého celku Filip Kuťák. První branku domácích vstřelil až přesně po čtyřiatřiceti minutách hry Filip Bílek, na něhož vzápětí navázali Josef Halbych s Lukášem Strnadem. Na konečné skóre 3:7 pak upravil osmdesát vteřin před závěrečnou sirénou Pavel Šimek. Hradec si tak připsal druhou výhru dne, ani tak však nedosáhl na domácí čtvrtfinále.

10.06.2023 13:00| 6.kolo| Nikolajka