O vítězi západní skupiny je rozhodnuto, patří Prague Rats!

Hráči Rats potřebovali v posledním utkání západní skupiny nutně zvítězit proti rivalovi ze Stormu a to se jim podařilo. Již od prvních minut bylo zřejmé, že odvetný zápas proti Stormu bude patřit Krysám, neboť byli aktivnější a produktivnější. Zápas nakonec skončil vítězstvím 11:4 a rozhodl o tom, že stejná dvojice se potká i ve čtvrtfinále play-off.

Gólově bohaté utkání mezi Roller Storm a Prague Rats ovlivnil začátek zápasu. Hostující Rats se totiž trefili hned třikrát během úvodních sedmi minut. Nejprve propálil brankáře Gabrišku Michal Tvrzník, druhou branku poté přidal Jakub Bernad a parádní vstup hostů korunoval gól Lukáše Plose. První domácí branku zápasu si připsal až v osmé minutě hry Matěj Kvasnička. Další gólově plodné období hned následovalo a mělo naprosto přesnou posloupnost. Po třech gólech hostů, kteří dali Hašek, Flynn a Plos se trefili jednou domácí z hokejky Šimona Slavíčka. První poločas tak nabídl hned osm branek a skóre 2:6.

Druhou půli začali lépe opět hosté, když se trefili prostřednictvím Lukáše Plose. Snížení poté přišlo na chvilku z hole Dominika Bílka, ale Plos opět vrátil skóre na pětibrankový rozdíl. Následně se trefil Oscar Flynn po Plosově pasu a další branky přidali Petr Hašek a Lukáš Bednařík. Za domácí v poslední minutě pouze snižoval Šimon Slavíček. Hosté ovládli extraligovou skupinu západ, domácí končí na čtvrtém místě tabulky.

10.06.2023 15:00| 6.kolo| Nikolajka| 25 diváků