Hradec Králové přestřílel Zlín a z Final Four odjíždí s bronzem

autor fotografie: Helena Hegeďová

Inline hokejisté Hradce Králové zvítězili v zápase o třetí místo Final Four STILMAT extraligy v Přerově nad Zlínem 10:6. Hattrickem se blýskli útočníci Filip Kuťák a Pavel Šimek. Devils v bojích o medaile podruhé v řadě prohráli a letošní sezonu nejvyšší soutěže zakončili čtvrtí.

Hradec se v páté minutě dostal do vedení. Tomáš Půlpán našel dlouhou přihrávkou za obranou Pavla Šimka, který propasíroval puk mezi Kořénkovými betony do sítě. Zlín mohl prakticky vzápětí srovnat, Lequin ale Východočechy podržel. Devils si nepomohli ani přesilovkou, naopak při vlastním oslabení udeřil Hradec. Kořénka přízemním pokusem překonal znovu Pavel Šimek

Ten se v polovině úvodního dějství mohl se spoluhráči radovat potřetí. Z levé strany se před bránu protáhl Filip Kuťák a bekhendovým zakončením nedal Kořénkovi šanci zasáhnout. Na obou stranách pak zvonily tyčky, gól nicméně padl opět do branky Devils. Přesně do levého dolního rohu se trefil David Brožek, stojící Kořének se hokejkou natahoval marně.

Východočeský tým pak kontroloval hru a náskok mohl několikrát navýšit, například při úniku Tomáše Půlpána. Na druhé straně byl blízko snížení Ramert, jenž mířil do spojnice horní a boční tyče. V 17. minutě přidal Hradec pátý gól: za marně se natahujícího se Kořénka vystřelil po přihrávce Brožka Aleš Půlpán. Teprve v poslední minutě první půle se prosadil i Zlín, pod horní tyč se trefil Lukáš Chludil

Hradec zase 42 sekund po začátku druhé části skóroval pošesté, unikající Filip Kuťák našel volné místo mezi betony brankáře Devils. Zlín korigoval díky střele Adama Bachánka mimo dosah Lequinova levého betonu a předpisovému sklepnutí nahození Richarda Hrazdiry v podání Tomáše Pavlůska. Ve 26. minutě se Moravané dostali na rozdíl dvou branek, to když Lequin nestačil na zakončení Filipa Šindelka

Zlínskou stíhací jízdu přeťal až deset minut před koncem střelou zápěstím kapitán Hradce Aleš Půlpán. Devils nicméně poté pomohla přesilovka i soupeřova chyba při rozehrávce, po které se pod horní tyč trefil Adam Bachánek. Hradec bleskově odpověděl a Filip Kuťák stejně jako v semifinále proti Brnu zkompletoval hattrick. Třetím gólem se v 36. minutě blýskl také Pavel Šimek. Za Zlín ještě upravil skóre Tomáš Pavlůsek, při závěrečném risku Devils bez gólmana pak pečetil výhru Hradce Pavel Šimek.

22.06.2024 15:00| O 3. místo| Přerov| 88 diváků