Černošice v utkání plném zvratů porazily Brno a přeskočily ho v tabulce

Černošice - V jedenáctigólovou přestřelku se zvrhnul poslední zápas základní části STILMAT extraligy mezi týmy Černošic a Brna. Ačkoliv o něco více ze hry měli v první polovině domácí, byli to hosté, byli vždy o gól nebo o dva vepředu. Až na konci třetí čtvrtiny se dostaly poprvé do vedení Černošice a byly to nakonec ony, které se i díky hattricku Pavla Mrni radovaly z výhry 6:5. Díky tomu se dostaly před Brno v ligové tabulce.

Hostující Brňané nad domácími Černošicemi vedli po prvních dvanácti minutách 2:0. Už ve čtvrté minutě se prosadil po individuální akci Michal Brzobohatý. Poté měly více ze hry Černošice, ale Brno držel brankář Hrachovina. Ve 12. minutě pak na 2:0 pro hosty zvýšil Jiří Drobný

Černošice byly ve druhé čtvrtině lepším týmem a podařilo se jim smazat dvoubrankové manko z první dvanáctiminutovky. Nejprve překonal Hrachovinu z přesilové hry Václav Krudenc a pak vyrovnal Pavel Mrňa. Jenže závěr třetiny si domácí nepohlídali a inkasovali z hole Františka Kazlepky.

Ve třetí čtvrtině padly čtyři branky, z toho třikrát se radovali domácí Černošice. Ve 29. minutě vyrovnal střelou z levé strany Pavel Mrňa. Pak opět odskočili hosté díky branky Lukáše Skácela, Brnu na odpověď stačilo jen 35 sekund. Další průběh čtvrtiny ale patřil Černošicím. Nejprve krátce po neproměněné přesilovce skóroval Patrik Pánek a pak sedm sekund před koncem čtvrtiny poslal poprvé Černošice do vedení Robin Malý a uzavřel tím svůj hattrick.

Ve čtvrté čtvrtině si šlo za vyrovnáním pro změnu Brno. To se povedlo ve 40. minutě Davidu Sedláčkovi, který prostřelil Langera z mezikruží. Závěr zápasu byl plný nervozity na obou stranách, ale lépe ho zvládli domácí, kteří se radovali z vítězství 6:5, které zařídil vítěznou brankou v přesilovce ve 43. minutě Pavel Mrňa.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Brejcha (SK Černošice): „Tento zápas byl mnohem těží než ten dnešní předchozí. Bylo vidět, že oba týmy jsou na podobné úrovni, jim výborně chytal gólman. I když jsme prohrávali, tak jsme opravdu chtěli vyhrát, abychom mohl potom začínat předkolo doma a to je pro nás důležitý. Byl to týmový výkon, trochu jsme v průběhu proházeli sestavu a to nám pomohlo. Využili jsme přesilovky a zaslouženě jsme vyhráli. Ke konci to bylo trochu vyhrocené, ale to ke sportu patří.“

Petr Hrachovina (Mission Roller Brno): „Byl to vyrovnaný zápas až do konce, škoda, že jsme nevyužili některé šance, které jsme měli. S remízou bychom byli spokojení, ale bohužel jsme bez bodu. Ale cíl, který jsme na tento trip měli jsme splnili. Získali jsme tři body na Kladně a postoupili do předkola.“

02.06.2018 16:00| 9.kolo| Černošice| 30 diváků