Mistrovství světa - Masters

Skupina/Fáze
Masters play-offZápasyStatistiky
Masters World Cup - sk. AZápasyTabulkyStatistiky
Masters World Cup - sk. BZápasyTabulkyStatistiky
Masters World Cup - sk. CZápasyTabulkyStatistiky

Články

Junioři si pohodlně došli k prvnímu vítězství na šampionátu

sobota 14.07.2018, 17:19
Úvodní zápas se českému juniorskému týmu velmi vydařil. Proti Švédům, kteří i v malém počtu předvedli řadu povedených šancí, se ukázali ve velmi dobrém světle. Za záda švédského gólmana postupně padla pětice gólových tref. Další množství šancí brankář Grandberg zastavil. Na opačné straně měl i Daniel Huf spoustu práce, přesto dokázal udržet svou první nulu na inlinehokejových šampionátech. Další zápas mají Češi na programu již zítra, od osmnácti hodin se utkají s nevyzpytatelnými Švýcary.

Reprezentace juniorů a žen jsou připraveny na start MS

pátek 13.07.2018, 16:10
Světový šampionát se po dvou letech znovu uskuteční v italských městech Asiago a Roana. České týmy se vrací do známého prostředí, zakotvily totiž ve stejném hotelu jako v roce 2016. Nejprve do turnaje vstoupí junioři, kteří začnou zápasem v 15:00 se Švédskem. Ženská reprezentace se od 18:20 utká s domácí Itálií. Oba týmy se již seznámily s hřišti, na kterých bude mistrovství odehráno. Juniorský tým má za sebou trénink v Roaně, zatímco ženský tým v Asiagu. Před utkáním ženské reprezentace bude celý šampionát slavnostně zahájen. Své dojmy z prvních tréninků poskytli trenéři obou reprezentačních celků - Pavel Würtherle za juniorský tým a Mikael Pančák za tým žen.

Nominace juniorské reprezentace pro MS v Itálii

úterý 10.07.2018, 13:23
V roce 2016 slavili čeští junioři titul mistrů světa na šampionátu v Asiagu a Roaně, letos se MS znovu odehraje ve známém prostředí. V nominaci trenérů Pavla Würtherleho a Ladislava Vlčka najdeme i několik hráčů se zkušenostmi z předchozích světových i evropských šampionátu. Brankář Daniel Huf byl před dvěma lety výraznou oporou a přispěl ke zlatu, v roce 2017 navíc se seniorskou reprezentací získal bronz na MS IIHF. Zkušenosti z loňského MS v Číně má Jan Kvapil a Jan Marek. Junioři se v základní skupině utkají se Švédskem, Švýcarskem nebo s obhájci posledního zlata z Francie.

Nominace ženské reprezentace pro MS v Itálii

úterý 10.07.2018, 11:36
Po dvou letech se světový šampionát vrací do Itálie, kde se odehraje v tradičním prostředí Asiaga a Roany. Česká reprezentace odcestuje s pozměněným kádrem, do kterého se po absenci vrací i některé z opor. Výběr trenéra Mikaela Pančáka tak jistě bude chtít bojovat znovu o medaile, které týmu dvakrát těsně unikly. Už v základní skupině česká děvčata prověří obhájkyně z posledního MS v Číně, tým USA a taky nevyzpytatelné domácí Italky, pro které to bude repríza loňského čtvrtfinále, jenž vyšlo lépe Česku.

České týmy zakončily spanilou jízdu na ME v Lyonu ziskem zlatých medailí

neděle 08.07.2018, 17:39
Češi prošli Mistrovství Evropy bez porážky, a to jak v kategorii do šestnácti let, tak v kategorii do osmnácti let. Osmnáctiletí čeští reprezentanti tak obhájili zlaté medaile z minulého šampionátu.