Světový šampionát 2021 se uskuteční v Itálii!

čtvrtek 19.08.2021, 18:00
(Aktualizováno) Nejistá doba mezinárodnímu inline hokeji příliš nehrála do karet a po zrušeném mistrovství světa 2020, jenž měla hostit Kolumbie, to vypadalo, že se neuskuteční ani odložený turnaj v roce 2021. Šampionát ale nakonec uspořádá Itálie, hostit jej bude Roccaraso. Češi vyšlou národní tým mužů, který bude obhajovat stříbro z posledních World Roller Games 2019 z Barcelony.

Je to pro nás velký úspěch, shodují se David Svozil s Jakubem Trnkou

pondělí 02.08.2021, 06:42
Chtěli-li dorostenci zvednout opět pohár pro vítěze mistrovství Evropy zvednout nad hlavu, pak museli zvládnout nedělní finále s Itálií. Už po prvních 20 minutách nebylo pochyb o tom, že se Češi do kroniky vítězů zapíší potřetí v řadě. V poločase to bylo již 3:0 a konečný výsledek 5:2 zavdal důvod Čechům pořádně zisk mistrovského titulu oslavit. Taktéž se to ukázalo při rozhovorech, ve kterých byli zpovídáni kapitán David Svozil a brankář Jakub Trnka.

Dorostenci potřetí za sebou slaví titul mistra Evropy!

neděle 01.08.2021, 15:41
Poslední den šampionátu ve Švýcarsku měli dorostenci jediný úkol: porazit v odpoledním finále Itálii, aby mohli slavit zisk mistrovského titulu. A to nebyl pro ně vůbec žádný problém. Už během prvního poločasu nastříleli tři branky a bylo z toho vedení 3:0, na které Italové reagovat nedokázali. Sice dvě branky vstřelili, ale také dvě dostali a konečný výsledek zní 5:2. Dorost tak nadále sedí na trůnu pro mistra Evropy v inline hokeji. Gratulace!

Dorostenci byli v druhém hracím dni stoprocentní a ve fínále se utkají s Itálií!

sobota 31.07.2021, 17:22
Pakliže chtěli dorostenci projít až do samotného finále, pak museli zvládnout i sobotní odvety. K úplné jistotě jim stačilo vyhrát nad Švýcarskem, které se ukázalo opětovně jako náročný soupeř. Střela Jakuba Galnora tři a půl minuty před koncem ale vynesla Čechům důležitou výhru 3:2 a do souboje s Itálií mohli tak jít Češi uvolněně. Především skrze ofenzivní sílu dovedli zápas k výhře 4:2 a ve finále od 13:00 v neděli vyzvou Itálii, která v přímé bitvě o postup přehrála Švýcarsko 2:0.

Pocity po postupu do finále jsou úžasné, raduje se Jakub Galnor

sobota 31.07.2021, 11:16
Pokud chtěli dorostenci postoupit do finále, pak jim stačilo hned v prvním odvetném zápase porazit Švýcarsko a oplatit mu porážku 2:3 v prodloužení z prvního duelu. A to se povedlo, po výhře 3:2 mají už teď na druhou Itálii náskok dorostenci čtyři body a na svého finálového soupeře musí čekat. Jakub Galnor zápas rozhodl gólem tři a půl minuty před koncem. „Chtěl jsem to umístit do šibenice, a padlo to tam,“ říká jeden z nejproduktivnějších hráčů týmu.